Co to jest wirtualne biuro?

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro jest usługą, która polega na powierzeniu zewnętrznej firmie pełnej obsługi biurowej. Korzystający z takiego rozwiązania przedsiębiorcy posiadają więc swoje biuro, ale nie mają możliwości stałego w nim przebywania. Stanowi to idealne rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie, które potrzebują biura jedynie na potrzeby spraw oficjalnych i urzędowych - np. aby zarejestrować własną firmę w CEIDG czy KRS.

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej wymaga posiadania siedziby, ale dla wielu osób okazuje się to bardzo problematyczne. Teoretycznie zarejestrowanie firmy w mieszkaniu jest możliwe, ale niekiedy wiąże się to z licznymi utrudnieniami - nie można tego zrobić np. w mieszkaniu komunalnym. W tym celu zostało wymyślone wirtualne biuro, które ułatwia rozpoczęcie prowadzenia firmy i jej dalsze funkcjonowanie na rynku.

Jakie możliwości oferuje wirtualne biuro?

Głównym założeniem wirtualnego biura jest udostępnienie firmie adresu. Użytkownicy mogą zaoszczędzić pieniądze, które musieliby wydać na wynajem lokalu i zatrudnienie pracowników biurowych. Koszt biur wirtualnych nie jest tak wysoki, dlatego dla wielu działalności stanowi idealne rozwiązanie. Nie tylko zapewnia adres, ale oferuje także różne inne usługi. Zapewnia indywidualne numery telefoniczne, odbiór połączeń telefonicznych, faksów, skrzynki mailowej oraz przesyłek pocztowych, obsługę prawną i księgową, przechowywanie dokumentów, skrytkę pocztową, założenie rachunku firmowego, wsparcie w różnych dziedzinach prowadzenia firmy, rejestrację podmiotów gospodarczych w KRS, US, ZUS i GUS, tworzenie biznesplanów, wyrabianie pieczątek i wizytówek, a także wynajem sal na spotkania biznesowe.

Jak można zauważyć, wirtualne biura dają wiele możliwości w stosunkowo niskich cenach. Zazwyczaj opłatę uiszcza się miesięcznie lub rocznie. Z pewnością jest to korzystniejsze rozwiązanie niż wynajmowanie całego lokalu i zatrudnianie pracowników biurowych. Jeśli interesuje Cię taka opcja – rozejrzyj się za wirtualnym biurem w Twojej okolicy. Ich ofertę możesz znaleźć chociażby w Internecie. 

O nas

BiznesCentrum to miejsce w którym chcemy dostarczać pełne spektrum rozwiązań dla małych i średnich firm. Od rejestracji, aż po zaawansowane działania marketingowe.


Kontakt

al. Jana Pawła II 43A/37B
01-001 Warszawa
Pasaż Muranów, poziom-1

22 299 09 06

biuro@biznescentrum.com


Korzystamy z plików cookies. Nasza Polityka Prywatności.