Na czym polega co-working? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat popularna stała się praca w domu, tzw. praca zdalna. Przyczyniło się do tego powstanie wielu nowych zawodów, których możliwości na to pozwalają. Ludzie chętnie wybierają taką opcję pracy, ponieważ nie muszą każdego dnia wychodzić rano do biura. Pracodawcy także chętnie udostępniają taki rodzaj pracy, gdyż jest to dla nich wygodniejsze. Niestety praca zdalna ma także wiele wad, z którymi nie każda osoba potrafi sobie poradzić. Jedną z nich stanowi samotność ogarniająca człowieka, który całe dnie spędza w domu, gdzie nie ma do kogo się odezwać.

Na czym polega co-working?

Często pierwsze dni pracy zdalnej wydają się wspaniałe. Po kilku tygodniach przychodzi jednak rozczarowanie i znudzenie. Ogromny problem może stanowić także brak warunków do pracy w domu. Nie wszyscy potrafią skupić się we własnym mieszkaniu. Rozpraszać może ich nawet krzyk sąsiada, płacz dziecka za ścianą czy biegające wokół domu zwierzęta. Z myślą o takich osobach powstał właśnie co-working, który oznacza możliwość pracy w jednym pomieszczeniu z innymi ludźmi. Każdy wykonuje swoje zadania samodzielnie, ale w razie potrzeby może się do kogoś odezwać czy wyjść z inną osobą na lunch. Takie rozwiązanie jest idealne dla ludzi nie potrafiących się samodzielnie skupić.

Jak znaleźć biuro coworkingowe?

W Polsce istnieje wiele biur coworkingowych, taką opcje oferuje niejedno wirtualne biuro Warszawa, a cały czas powstają nowe tego typu miejsca. Można je znaleźć w większych miastach naszego kraju. Posiadają różne oferty, dlatego z pewnością każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie. Biura pozwalają pracować na godziny i w wybrane dni. Niektóre z nich mają obsługę recepcyjną gości, którzy przychodzą na spotkania oraz dostęp do wyposażonej kuchni i miejsca do przechowywania osobistych rzeczy. Co-working jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, ale bardzo szybko zyskującym popularność. Ludzie chętnie z niego korzystają, ponieważ wiele osób nudzi samotna praca w zaciszu własnego domu. Możliwość przebywania z innymi pozwala im się bardziej skupić i nabrać ochoty do wykonywania swoich obowiązków.

Udostępnij artykuł swoim znajomym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Przeczytaj także...