Co daje wirtualny adres do korespondencji?

Wirtualny adres do korespondencji – dla jednych absolutna nowość, dla innych rozwiązanie na lata. Pozwala zaoszczędzić na wynajmie lokalu i zdejmuje z przedsiębiorców obowiązek odbierania własnej poczty, a to nie wszystkie korzyści! Planujesz założenie działalności gospodarczej? Koniecznie dowiedz się, co daje wirtualny adres do korespondencji.

Zgodnie z danymi z raportu „Freelancing w Polsce 2023” stworzonego przez Useme w zeszłym roku aż 330 tysięcy osób pracowało jako tzw. wolni strzelcy. Ponad połowa z nich jest w wieku do 35 lat. W tej grupie wiekowej niewiele osób posiada nieruchomość na własność, co często zmusza do zarejestrowania działalności gospodarczej w wynajętym lokalu. Jesteś wśród nich? Zamiast co miesiąc wydawać połowę ciężko zarobionych pieniędzy na pokrycie kosztów najmu, rozważ założenie firmy pod adresem wirtualnym.

Wirtualny adres do korespondencji – jakie są korzyści?

Kiedy prze”Wirtualny adres do korespondencji – odbieraj pocztę bez fizycznego biura. Sprawdź, jak to działa.”dsiębiorcy słyszą o usłudze wirtualnego biura w Warszawie, bywają podejrzliwi. Rozwiązanie okazuje się jednak korzystne dla wielu właścicieli i właścicielek działalności, a przy tym kosztuje znacznie mniej niż wynajem lokalu. Dlaczego z wirtualnego adresu firmy nie korzystają wszyscy?

Usługa obejmuje możliwość umieszczenia w dokumentach (takich jak wpis do CEIDG i KRS czy zgłoszenie do VAT) danych adresowych biura, w którym fizycznie nie prowadzisz działalności. Pod adresem wirtualnym może być zarejestrowanych kilkaset podmiotów. Na miejscu kilku pracowników odbiera przesyłki, sortuje je i przekazuje do właściwych firm. Ich właściciele i właścicielki przebywają w najróżniejszych zakątkach świata, ale dzięki wynajęciu wirtualnego biura mają ciągły dostęp do otrzymywanej poczty. 

Kiedy warto zdecydować się na wirtualny adres do korespondencji?

Co oznacza adres do korespondencji we wniosku o założenie działalności? Niewiele osób wie, że jest to najważniejsze pole dla Urzędu Skarbowego i ZUS. Na ten adres będziesz otrzymywać korespondencję związaną ze sprawami firmy, w tym wymaganymi opłatami. Może on różnić się od głównej siedziby przedsiębiorstwa, a w przypadku działalności jednoosobowej nie musi być miejscem Twojego zamieszkania.

Zobacz też: Adres do korespondencji dla osób prywatnych — na czym polega ta usługa w wirtualnym biurze

Na wirtualny adres firmy warto zdecydować się, kiedy nie potrzebujesz fizycznej przestrzeni do przyjmowania klientów czy sprzedaży towarów. Zarejestrowanie działalności w zdalnym biurze jest świetną alternatywą dla zakładania jej w domu. Nie udostępniasz prywatnych danych do ogólnego wglądu, a nadal otrzymujesz na bieżąco swoją pocztę. 

Jak wygląda obsługa korespondencji w wirtualnym biurze?

Niektórzy cenią usługę adresu wirtualnego za możliwość zwiększenia renomy firmy. Innych przyciąga cena za wirtualne biuro w Warszawie, która jest aż o 95% niższa niż wynajem fizycznego lokalu. Freelancerzy zazwyczaj mają siedzibę firmy gdzie indziej, ale wykorzystują wirtualny adres do otrzymywania poczty. Wybierając konkretną ofertę, warto zwrócić uwagę, czy istnieje opcja przesyłania skanów doręczeń na skrzynkę mailową oraz ile paczek w miesiącu obsługa może odebrać w cenie abonamentu.

Adres wirtualny firmy brzmi jak usługa dla Ciebie, ale nie wiesz, jak zmienić adres do korespondencji? Zmiany najłatwiej dokonać online, składając korektę wniosku CEIDG-1. Dane zostaną zaktualizowane najpóźniej następnego dnia roboczego po otrzymaniu korekty przez urząd.

Wirtualny adres do korespondencji to ekonomiczne rozwiązanie idealne dla freelancerów. Możesz przebywać w dowolnym kraju, a na Twoją skrzynkę mailową na bieżąco będzie docierać firmowa poczta. Wypróbuj usługę wirtualnego biura, a prowadzenie działalności na odległość stanie się dużo łatwiejsze. 

Udostępnij artykuł swoim znajomym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Przeczytaj także...

Co nowego w Biznes Centrum – październik 2024

Ostatnie tygodnie były w Biznes Centrum niezwykle intensywne. Zakończyliśmy proces związany z wdrażaniem nowej oferty, a także poszerzyliśmy zakres naszych usług. Wszystko to sprawiło, że

Wirtualne biuro a VAT – najważniejsze informacje

Prowadzisz własny biznes? Zatem wiesz, że mobilność i elastyczność to Twoi sprzymierzeńcy. Coraz więcej przedsiębiorców poszukuje rozwiązań, które pozwolą im na skuteczne zarządzanie firmą bez