Sposoby na oszczędności w firmie

Nieodłącznym elementem prowadzenia każdej działalności gospodarczej są koszty. I mamy z nimi do czynienia niezależnie od tego, czy jest to firma jednoosobowa, czy duże przedsiębiorstwo. Co prawda rosną one wraz ze skalą biznesu, ale najdotkliwiej odczuwają je z reguły mniejsze firmy – zwłaszcza te nowe, chociaż nie tylko! Wiele wydatków związanych z prowadzeniem działalności można jednak znacząco obniżyć. Skutecznym sposobem na to będzie tanie biuro wirtualne. Jakie oszczędności może przynieść takie rozwiązanie? I co warto jeszcze wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam na obniżeniu kosztów w firmie?

Wirtualny adres siedziby firmy

Jednym z najłatwiejszych sposobów na znaczne obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej jest wirtualne biuro Warszawa cena. Dlaczego? Koszty wynajmu biura stacjonarnego, zwłaszcza takiego, które odznacza się atrakcyjną lokalizacją np. w dzielnicach biznesowych dużych miast, są bardzo wysokie. Składają się na nie m. in.:

  • kaucja do umowy najmu (maksymalnie może wynieść nawet dwunastokrotność miesięcznego czynszu),
  • czynsz, czyli miesięczny koszt najmu lokalu (średnie ceny najmu biura w Warszawie to około 50 zł/m2),
  • koszty eksploatacyjne (sprzątanie, ochrona budynku, wywóz śmieci, pielęgnacja zieleni itd. – średnia cena w Warszawie około 20 zł/1m2).

Tym samym miesięczne obciążenie z tytułu kosztów utrzymania biura stacjonarnego może wynieść od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Co ważne, koszty te są zupełnie nieuzasadnione w sytuacji, kiedy biuro stacjonarne nie jest konieczne, a potrzebny jest nam jedynie prestiżowy adres siedziby naszej firmy. Często jest tak w przypadku niewielkich przedsiębiorstw działających zdalnie, gdzie współpracę są realizowane online. W takiej sytuacji wynajęcie biura nie ma większego uzasadnienia ekonomicznego.

Tanie wirtualne biuro – oszczędności i prywatność

Rejestracja firmy w miejscu zamieszkania, szczególnie wtedy, gdy chcemy zachować anonimowość swojego adresu domowego i odrębność zawodową od życia prywatnego, również nie jest najlepszym pomysłem. Decydując się na wirtualny adres siedziby firmy, zyskujemy wiele korzyści. Zyski z takiego wyboru rosną, gdy starannie porównamy ceny i świadomie wybierzemy najtańsze wirtualne biuro.

Obok rozdzielenia adresu prywatnego i służbowego, sporo oszczędzamy na kosztach związanych z samym wynajęciem lokalu i coraz droższych opłatach eksploatacyjnych. Co najważniejsze, w zamian otrzymujemy prestiżowy adres siedziby firmy, a często także obsługę korespondencji firmowej. A wszystko to za zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie, bo tylko tyle kosztuje tanie wirtualne biuro!

Outsourcing usług

Zlecanie wykonywania określonych czynności firmom zewnętrznym może być dobrym rozwiązaniem, obniżającym koszty funkcjonowania firmy zarówno w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i większych firm. Usługi outsourcingu obejmują najczęściej kwestie:

  • finansowe (księgowość, podatki, faktury),
  • prawne (umowy, doradztwo),
  • biurowe (kalendarze spotkań, kontakt i korespondencja z klientami oraz kontrahentami).

W większych firmach skorzystanie z outsourcingu pozwala uniknąć kosztów związanych z zatrudnieniem etatowych pracowników. W przypadku działalności jednoosobowej umożliwia skupienie się na realizacji zleceń, bez konieczności poświęcania czasu na czynności organizacyjne, które może wykonać wirtualna asystentka czy firma księgowa działająca online.

Wybierając zatem tanie wirtualne biuro Warszawa i outsourcing usług, można znacząco obniżyć koszty funkcjonowania swojej działalności, dysponując równocześnie renomowanym adresem siedziby firmy i profesjonalnym zapleczem administracyjno-biurowym.

Udostępnij artykuł swoim znajomym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Przeczytaj także...

Siedziba firmy w domu rodziców

Polska jest krajem ludzi przedsiębiorczych, co potwierdzają statystyki Centralnej Ewidencji i informacji o działalności gospodarczej. W samym tylko województwie mazowieckim na koniec stycznia 2022 roku

Adres dla nowej spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to najpopularniejsza forma prowadzenia działalności gospodarczej wśród wszystkich spółek kapitałowych. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego działa ich Polsce około 500 tysięcy,