Wirtualne biuro Warszawa

Twoja firma w wirtualnym biurze.

DOGODNA Lokalizacja

Chociaż nie musisz nas często odwiedzać, to lokalizacja w centrum miasta jest dużym atutem.

Atrakcyjne ceny

Nasza oferta została skalkulowana w taki sposób, aby nie nadwyrężać Twojego budżetu. Sprawdź pełny cennik.

zamów on-line

Nie możesz odwiedzić nas osobiście? Nic straconego! Umowę z nami możesz zawrzeć także zdalnie.

Wygodny panel klienta

Na naszej stronie internetowej przez całą dobę sprawdzisz, jakie listy czekają na Ciebie. Skan możesz zamówić jednym kliknięciem.

Stolica Polski – Warszawa. Każdego dnia powstaje tutaj od kilkudziesięciu do kilkuset nowych firm. Są to zarówno małe – często jednoosobowe – działalności gospodarcze, jak i większe podmioty, w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjne. 

W wielu przypadkach są to przedsiębiorstwa, dla których kluczowe znaczenie ma lokalizacja. W tym miejscu wymienić można m.in. sklepy, restauracje czy innego typu punkty usługowe, gdzie sukces biznesu w dużym stopniu zależy chociażby od natężenia ruchu pieszego czy łatwego dostępu do miejsc parkingowych.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób, które swoje usługi świadczą w siedzibie klienta lub po prostu nie mają potrzeby odbywania spotkań z kontrahentami. W ich przypadku ciekawą alternatywą dla drogiej powierzchni do wynajęcia może być wirtualne biuro, czyli ekonomiczny wariant dla każdej firmy, która dba o najwyższą efektywność wydawanych pieniędzy.

Tradycyjne biuro to opcja - nie konieczność

Chociaż może się wydawać, że tradycyjne biuro nieodłącznie wiąże się z prowadzeniem własnej firmy, to w praktyce od wielu lat sytuacja wygląda inaczej. Powszechny dostęp do internetu, a także permanentny brak czasu, sprawiają, że klienci cenią sobie wszelkie metody, które pozwalają ograniczyć czas spędzony w samochodzie, na przykład po to by udać się do swojego kontrahenta. Stąd nie dziwi już negocjowanie największych nawet umów w drodze telekonferencji czy obsługiwanie klientów przez telefon, chat czy komunikatory w mediach społecznościowych. To otwiera drogę do rozwoju nie tylko dla dużych, ale także dla małych firm, gdyż bariery wynikające z odległości po prostu przestają mieć znaczenie.

Według różnych szacunków, nawet 30-40 proc. osób, które prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze pracuje z domu lub innego miejsca, których wygląd i charakter odbiegają od klasycznego pojmowania słowa „biuro”. Pomimo tego, że perspektywa pracy z domowego zacisza wydaje się bardzo kusząca, to jednak wiele osób decyduje się przy okazji na klasyczny wynajem biura, gdyż obawy budzi np. nadmierna ilość kierowanej na domowy adres korespondencji czy niespodziewane odwiedziny handlowca, który będzie chciał zachęcić do korzystania z usług reprezentowanej przez niego firmy. Dotyczy to przede wszystkim branż, których wspólnymi cechami są elastyczne godziny pracy, a także możliwość świadczenia pracy z dowolnej lokalizacji.

Branże, których przedstawiciele często podejmują pracę zdalną

Branże, których przedstawiciele często podejmują pracę zdalną:
– informatycy i programiści, którzy strony internetowe czy aplikacje mogą tworzyć w dowolnym miejscu i czasie,
– graficy, którzy często pracują jednocześnie nad projektami dla wielu różnych klientów,
– copywriterzy i tłumacze, dla których cisza domowego gabinetu to idealne warunki do utrzymania pełnej koncentracji,
– telemarketerzy, którzy mogą prowadzić rozmowy z potencjalnymi klientami mając telefon w dłoni z dowolnego miejsca na świecie.

Wiele osób, które odkryją zalety wykonywania pracy poza biurem, nie wyobrażają sobie powrotu do budynku swojej firmy w zakorkowanej dzielnicy (np. w centrum Warszawy, na mokotowskim Mordorze czy w zagłębiu białych kołnierzyków w okolicy Ronda Daszyńskiego). Jak jednak zapewnić zdrowy balans pomiędzy życiem prywatnym oraz czasem poświęcanym na to, aby nasza firma rozwijała się i zapewniała dochody na odpowiednim poziomie? Sprawdzonym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji podjęcie współpracy z partnerem prowadzącym biuro wirtualne. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na fakt, że takie biuro jest wirtualne tylko z nazwy – w praktyce jest to jak najbardziej realne miejsce, którego obsługa pozwala zapomnieć o uciążliwych obowiązkach z którymi prędzej czy później zetknie się każda osoba podejmująca się prowadzenia firmy.

Co oferuje typowe wirtualne biuro?

Wirtualne biura pozwalają zarejestrować pod swoim adresem każdy typ działalności – zarówno te podlegające wpisowi do CEIDG, jak i te dla których obowiązkiem jest figurowanie w KRS. Od tego momentu całość kierowanej do danego podmiotu poczty trafia pod wirtualny adres firmy i jest na miejscu odbierana, sortowana i przechowywana przez personel wirtualnego biura. Takie rozwiązanie to szereg korzyści, a główną z nich jest zachowanie prywatności – dzięki temu w publicznych rejestrach widnieje wyłącznie adres siedziby firmy, a nie nasze prywatne dane – dot. mieszkania czy domu.

To jednak nie wszystko! Coraz częściej oferta wirtualnego biura znacząco wykracza poza udostępnienie adresu czy przyjmowanie korespondencji. W wielu przypadkach pozwalają one w jednym miejscu załatwić wiele spraw dotyczących każdego przedsiębiorcy, takich jak:
– przygotowanie pieczątki,
– zawarcie umowy na usługi księgowe,
– pozyskanie dotacji czy środków na rozwój działalności.

Dodatkowo jako klienci wirtualnego biura możemy liczyć na pomoc przy wypełnianiu wniosków o wpis do ewidencji czy wynajem sali konferencyjnej, gdyby pojawiła się potrzeba fizycznego spotkania z klientem czy kontrahentem. Warto dodać, że niejedno wirtualne biuro w Warszawie jako swój atut przedstawia prestiżowy adres np. w centrum Warszawy. To dodatkowy atut, dzięki któremu nawet niewielka firma może sprawiać wrażenie większej niż jest w rzeczywistości, a to z kolei sprawia, że nasza oferta może być postrzegana jako pewniejsza czy godna większego zaufania. A wszystko to przy pełnej kontroli kosztów, gdyż wynajem to w wielu przypadkach koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Czy wirtualne biuro to legalne rozwiązanie?

Wiele osób zastanawia się czy ograniczając koszty dzięki współpracy z partnerem prowadzącym wirtualne biuro nie narażają się jednocześnie na zarzuty dot. łamania prawa. Orzecznictwo sądów w tej sprawie jest jednoznaczne i korzystne dla klientów, którzy zdecydowali się na wirtualny adres. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby biuro wirtualne pełniło funkcję naszej siedziby i to nie tylko w zakresie odbioru korespondencji, ale także wtedy gdy chcemy zarejestrować się chociażby jako podatnik podatku VAT.

Wirtualne biura Warszawa - gdzie dostępne?

Najwięcej firm oferujących wirtualne biuro w Warszawie znajdziemy w dzielnicy Warszawa Śródmieście, co wynika przede wszystkim z największego popytu wśród wynajmujących, a także dużej dostępności lokali, często położonych w dogodnych komunikacyjnie punktach. Administracyjnie nasz adres znajduje się już na Woli, stąd podlegamy pod Urząd Skarbowy odpowiedni dla tej właśnie dzielnicy.

Biuro wirtualne Warszawa - ile to kosztuje?

Najtańsze oferty za wirtualny adres w dzielnicach takich jak Warszawa Śródmieście czy Wola oznaczają koszty na poziomie 19-30 zł netto miesięcznie (pod warunkiem płatności z góry np. za rok). Szczególnie w centrum można jednak spotkać wynajmujących, którzy za pełny pakiet usług i prestiżowy adres pobierają opłaty w wysokości 80-120 zł miesięcznie netto.

Nasza oferta

Zapraszamy państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Już za 19 zł netto miesięcznie możecie państwo skorzystać z naszej lokalizacji (al. Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa). U nas możesz odbierać korespondencję nie tylko w tygodniu, ale także w soboty. Wybierz naszą ofertę i zapłać jak chcesz – za miesiąc lub za rok z góry, kartą lub gotówką.

Często zadawane pytania

Oczywiście, prawo pozwala na rejestrowanie firmy w wirtualnym biurze. Dodatkowo także wyroki Sądów Administracyjnych potwierdzają, że Urzędy Skarbowe nie mogą np. odmawiać nadania numeru NIP spółkom, które jako adres swojej siedziby wskazały wirtualne biuro. Aktualnie w Polsce dziesiątki tysięcy firm korzystają z wirtualnych biur, a największe z nich obsługują nawet po kilka tysięcy spółek pod jednym adresem!

Formalności ograniczamy do minimum, dlatego do zawarcia umowy wystarczy wyłącznie dowód osobisty. Jeżeli masz już firmę, to umowę będą musiały podpisać osoby wskazane do jej reprezentowania (np. w KRS). Jeżeli dopiero planujesz rozpocząć działalność, to możemy zawrzeć umowę z Tobą, jako osobą fizyczną, a po rejestracji firmy – podpisać aneks, który przenosi prawa i obowiązki z umowy na Twoją nową działalność.

Naszymi Klientami są zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak również wszelkie typu spółki. Najczęściej nasi Klienci prowadzą działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, ale nie jest to z naszej strony wymóg. Możesz zostać naszym Klientem niezależnie od formy działalności, którą wybrałeś.

Nasze biuro znajduje się w Pasażu Muranów przy al. Jana Pawła II 43A/37B (poziom -1). Możesz przyjechać do nas samochodem, gdyż w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Pamiętaj jednak, że jest to ścisłe centrum Warszawy i zdarza się, że na wolne miejsce trzeba chwilę poczekać. Jeżeli podróżujesz komunikacją miejską, to od przystanku tramwajowego Nowolipki (linie: 17, 33, 41) dzieli nas około 100 metrów. Blisko nas są także stacje pierwszej oraz drugiej linii metra – Ratusz Arsenał (0,9 km) oraz Rondo ONZ (1,3 km). Sprawdź nasze wskazówki dojazdu.