Jak działa wirtualne biuro?

Zastanawiasz się czym jest wirtualne biuro?

Być może masz już własną firmę, a być może dopiero zastanawiasz się nad jej założeniem. Wiemy, jak wiele wyzwań stoi przed osobami, które w Polsce zdecydowały się na prowadzenie działalności gospodarczej. Zmieniające się przepisy, rosnące składki, niezrozumiałe podatki i stosy dokumentów, które potrafią przyprawić o ból głowy nawet osoby zawodowo zajmujące się prawem.

Biznes Centrum powstało po to, aby koszty prowadzenia firmy mogły być niższe. Nasza podstawowa usługa to wirtualne biuro Warszawa, czyli udostępnienie adresu do rejestracji firmy. Tak, wcale nie musisz wynajmować drogiego biura. Jeżeli fizyczna siedziba nie jest Ci potrzebna, to wirtualne biuro jest prawdopodobnie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak to działa.

Dla kogo jest ta usługa?

Stolica Polski – Warszawa. Każdego dnia powstaje tutaj od kilkudziesięciu do kilkuset nowych firm. Są to zarówno małe – często jednoosobowe – działalności gospodarcze, jak i większe podmioty, w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjne.

W wielu przypadkach są to przedsiębiorstwa, dla których kluczowe znaczenie ma lokalizacja. W tym miejscu wymienić można m.in. sklepy, restauracje czy innego typu punkty usługowe, gdzie sukces biznesu w dużym stopniu zależy chociażby od natężenia ruchu pieszego czy łatwego dostępu do miejsc parkingowych.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób, które swoje usługi świadczą w siedzibie klienta lub po prostu nie mają potrzeby odbywania spotkań z kontrahentami. W ich przypadku ciekawą alternatywą dla drogiej powierzchni do wynajęcia może być wirtualne biuro, czyli ekonomiczny wariant dla każdej firmy, która dba o najwyższą efektywność wydawanych pieniędzy.

Tradycyjne biuro to opcja – nie konieczność

Chociaż może się wydawać, że tradycyjne biuro nieodłącznie wiąże się z prowadzeniem własnej firmy, to w praktyce od wielu lat sytuacja wygląda inaczej. Powszechny dostęp do internetu, a także permanentny brak czasu, sprawiają, że klienci cenią sobie wszelkie metody, które pozwalają ograniczyć czas spędzony w samochodzie, na przykład po to by udać się do swojego kontrahenta. Stąd nie dziwi już negocjowanie największych nawet umów w drodze telekonferencji czy obsługiwanie klientów przez telefon, chat czy komunikatory w mediach społecznościowych. To otwiera drogę do rozwoju nie tylko dla dużych, ale także dla małych firm, gdyż bariery wynikające z odległości po prostu przestają mieć znaczenie.

Według różnych szacunków, nawet 30-40 proc. osób, które prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze pracuje z domu lub innego miejsca, których wygląd i charakter odbiegają od klasycznego pojmowania słowa „biuro”. Pomimo tego, że perspektywa pracy z domowego zacisza wydaje się bardzo kusząca, to jednak wiele osób decyduje się przy okazji na klasyczny wynajem biura, gdyż obawy budzi np. nadmierna ilość kierowanej na domowy adres korespondencji czy niespodziewane odwiedziny handlowca, który będzie chciał zachęcić do korzystania z usług reprezentowanej przez niego firmy. Dotyczy to przede wszystkim branż, których wspólnymi cechami są elastyczne godziny pracy, a także możliwość świadczenia pracy z dowolnej lokalizacji.

Co oferuje typowe wirtualne biuro?

Wirtualne biura pozwalają zarejestrować pod swoim adresem każdy typ działalności – zarówno te podlegające wpisowi do CEIDG, jak i te dla których obowiązkiem jest figurowanie w KRS. Od tego momentu całość kierowanej do danego podmiotu poczty trafia pod wirtualny adres firmy i jest na miejscu odbierana, sortowana i przechowywana przez personel wirtualnego biura. Takie rozwiązanie to szereg korzyści, a główną z nich jest zachowanie prywatności – dzięki temu w publicznych rejestrach widnieje wyłącznie adres siedziby firmy, a nie nasze prywatne dane – dot. mieszkania czy domu.

To jednak nie wszystko! Coraz częściej oferta wirtualnego biura znacząco wykracza poza udostępnienie adresu czy przyjmowanie korespondencji. W wielu przypadkach pozwalają one w jednym miejscu załatwić wiele spraw dotyczących każdego przedsiębiorcy, takich jak:

  • przygotowanie pieczątki,
  • zawarcie umowy na usługi księgowe,
  • pozyskanie dotacji czy środków na rozwój działalności.

Dodatkowo jako klienci wirtualnego biura możemy liczyć na pomoc przy wypełnianiu wniosków o wpis do ewidencji czy wynajem sali konferencyjnej, gdyby pojawiła się potrzeba fizycznego spotkania z klientem czy kontrahentem. Warto dodać, że niejedno wirtualne biuro w Warszawie jako swój atut przedstawia prestiżowy adres np. w centrum Warszawy. To dodatkowy atut, dzięki któremu nawet niewielka firma może sprawiać wrażenie większej niż jest w rzeczywistości, a to z kolei sprawia, że nasza oferta może być postrzegana jako pewniejsza czy godna większego zaufania. A wszystko to przy pełnej kontroli kosztów, gdyż wynajem to w wielu przypadkach koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Branże, których przedstawiciele często podejmują pracę zdalną

Branże, których przedstawiciele często podejmują pracę zdalną:

  • informatycy i programiści, którzy strony internetowe czy aplikacje mogą tworzyć w dowolnym miejscu i czasie,
  • graficy, którzy często pracują jednocześnie nad projektami dla wielu różnych klientów,
  • copywriterzy i tłumacze, dla których cisza domowego gabinetu to idealne warunki do utrzymania pełnej koncentracji,
  • telemarketerzy, którzy mogą prowadzić rozmowy z potencjalnymi klientami mając telefon w dłoni z dowolnego miejsca na świecie.

Wiele osób, które odkryją zalety wykonywania pracy poza biurem, nie wyobrażają sobie powrotu do budynku swojej firmy w zakorkowanej dzielnicy (np. w centrum Warszawy, na mokotowskim Mordorze czy w zagłębiu białych kołnierzyków w okolicy Ronda Daszyńskiego). Jak jednak zapewnić zdrowy balans pomiędzy życiem prywatnym oraz czasem poświęcanym na to, aby nasza firma rozwijała się i zapewniała dochody na odpowiednim poziomie? Sprawdzonym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji podjęcie współpracy z partnerem prowadzącym biuro wirtualne. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na fakt, że takie biuro jest wirtualne tylko z nazwy – w praktyce jest to jak najbardziej realne miejsce, którego obsługa pozwala zapomnieć o uciążliwych obowiązkach, z którymi prędzej czy później zetknie się każda osoba podejmująca się prowadzenia firmy.

Czy wirtualne biuro to legalne rozwiązanie?

Wiele osób zastanawia się czy ograniczając koszty dzięki współpracy z partnerem prowadzącym wirtualne biuro nie narażają się jednocześnie na zarzuty dot. łamania prawa. Orzecznictwo sądów w tej sprawie jest jednoznaczne i korzystne dla klientów, którzy zdecydowali się na wirtualny adres. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby biuro wirtualne pełniło funkcję naszej siedziby i to nie tylko w zakresie odbioru korespondencji, ale także wtedy, gdy chcemy zarejestrować się chociażby jako podatnik podatku VAT.

Wirtualne biura Warszawa – gdzie dostępne?

Najwięcej firm oferujących wirtualne biuro w Warszawie znajdziemy w dzielnicy Warszawa Śródmieście, co wynika przede wszystkim z największego popytu wśród wynajmujących, a także dużej dostępności lokali, często położonych w dogodnych komunikacyjnie punktach. Administracyjnie nasz adres znajduje się już na Woli, stąd podlegamy pod Urząd Skarbowy odpowiedni dla tej właśnie dzielnicy.

Biuro wirtualne Warszawa – ile to kosztuje?

Najtańsze oferty za wirtualny adres w dzielnicach takich jak Warszawa Śródmieście czy Wola oznaczają koszty na poziomie 22-25 zł netto miesięcznie (pod warunkiem płatności z góry np. za 36 miesięcy). Szczególnie w centrum można jednak spotkać wynajmujących, którzy za pełny pakiet usług i prestiżowy adres pobierają opłaty w wysokości 80-120 zł miesięcznie netto lub więcej.

Nasza oferta

Zapraszamy państwa do zapoznania się z naszą ofertą – wirtualne biuro warszawa cena. Już za 22 zł netto miesięcznie (koszt przy umowie na 36 miesięcy) możecie państwo skorzystać z naszej lokalizacji (al. Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa). Wybierz naszą ofertę i zapłać jak chcesz – nawet za 3 lata z góry, kartą, gotówką lub szybkim przelewem on-line.