Wirtualne biuro – dla kogo?

Wirtualne biuro to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców działających zdalnie, którzy nie chcą rejestrować firmy pod adresem domowym. Dlaczego warto rozważyć tę propozycję? Ile to kosztuje?

Czym są wirtualne biura?

Wirtualne biuro to miejsce, w którym możesz zarejestrować swoją firmę, bez konieczności fizycznego przebywania w danej przestrzeni. Jest to sposób legalny i bezpieczny, który od niedawna zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Fenomen takich miejsc polega na tym, że Klienci znają adres takiego biura, kojarzą go z konkretną firmą i tam też kierują wszelką korespondencję, a Ty wcale nie musisz się pojawiać, ponieważ wszelkie listy otrzymujesz zeskanowane na swoją skrzynkę e-mail.

Dla kogo jest wirtualne biuro?

Z usług wirtualnych biur korzystają przedstawiciele wielu branż, m.in.:

  • tłumacze,
  • copywriterzy,
  • programiści,
  • graficy,
  • architekci,
  • ankieterzy telefoniczni,
  • telemarketerzy.

Niezależnie od rodzaju wykonywanej działalności, jedną z zalet wirtualnego adresu jest jego niska cena. Niezależnie od kodu PKD, koszt jest stały i często może być znacząco obniżony przy podpisaniu umowy na dłuższy okres. Co istotne, wirtualne biuro Warszawa cena jest zazwyczaj prosty i nie zawiera dodatkowych czy ukrytych kosztów.

Zalety wirtualnych biur

Wirtualne biura stały się niezwykle popularne na całym świecie, ponieważ mają wiele zalet. W dzisiejszych czasach praca zdalna jest na porządku dziennym, nie tylko wśród pracowników etatowych, ale także wśród przedsiębiorców prowadzących własną działalność. To oni najczęściej korzystają z wirtualnych adresów.

Co daje skorzystanie z takiego rozwiązania? Właściciele firm m.in. zarejestrować działalność gospodarczą na adres takowego biura. Oznacza to, że lokalizacją ich firmy może stać się prestiżowe miejsce lub też miasto, w którym łatwo jest zdobyć różnego rodzaju dofinansowania na rozwój firmy. Wiele osób, które nie chcą wynajmować przestrzeni biurowej decyduje się zarejestrować działalność na swój adres domowy, ponieważ nie znają innej możliwości.

Wirtualne biuro jest świetnym kompromisem pomiędzy wynajmem lokalu a adresem domowym, ponieważ jest znacznie tańsze niż przestrzeń biurowa, ale oddziela sferę prywatną od zawodowej. Oprócz tego, cała korespondencja spływa na adres wirtualnego biura, a następnie jest skanowana lub odsyłana do przedsiębiorcy. Dodatkowo pracownicy wirtualnego biura mogą odbierać za Ciebie telefony lub obsługiwać maile, dzięki czemu Ty zaoszczędzisz sporo czasu.

Niektóre firmy, które oferują wirtualne biuro Warszawa udostępniają także sale konferencyjne lub przestrzenie coworkingowe, z których przedsiębiorcy mogą korzystać. Koszt korzystania z wirtualnego biznesu waha się od 30 do 500 zł miesięcznie w zależności od pakietu, który wybierzesz i lokalizacji danego adresu.

Udostępnij artykuł swoim znajomym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Przeczytaj także...